Kavics dekorációs ötletek
A tárgy nem volt más, mint egy kavicsokból összeillesztett dekorációs tál, illetve voltak még ugyan ezzel a technikával elkészített különböző díszek, és használati tárgyak (pl.: tányér alátét) is.
Nem volt sok instrukció róla, hogy pontosan hogyan kell elkészíteni, sem videó, csak mindösszesen egy-egy kép, ezért rögtönöznöm kellett egy megoldást.
Folyami kavics ragasztása
Első lépésben keresnem kellett egy félgömb alakú tál formát, amibe egymásra felsorakoztatom a kavicsokat, és ami addig kitámasztja őket, míg én összeragasztom azokat.
Szerencsém volt, mert találtam egy nagyon régi tészta szűrőt, aminek teljesen domború formája volt. (Választhattok más formát is, de én könnyebbnek találtam azzal dolgozni)
A folyami kavicsokat a házunk udvarából gyűjtöttem össze, itthon nagyon sok van, szüleim ezzel díszítették körbe a terasz alsó részét, így elég sok állt rendelkezésemre. Ki is mentem és neki is láttam a gyűjtésnek. Miközben válogattam rájöttem, hogy nem mindegy milyen követ választok. Ha túl “duci”, akkor lehet, hogy a kövek nem fogják elbírni egymás súlyát, és nem is lenne olyan szép, ezért lapos kavicsot válogattam ki, és próbáltam figyelni arra, hogy nagyjából egyforma méretük legyen.
Megmondom őszintén elég sokat bíbelődtem a válogatással, nem volt túl sok lapos egyforma kavics, de egy párat azért sikerült találni.
Már csak az volt a kérdés sikerül-e megragasztanom őket, és egybe maradnak-e majd a végén. Úgy illesztettem őket, mint a kőműves a téglát. Soha nem közvetlen egymás fölé tettem a kavicsokat, hanem mindig két kő találkozása fölé. Először csak egymásra raktam őket ragasztás nélkül, hogy megnézzem, hogy hogyan mutatna jól, majd “lebontottam” és elkezdtem egyesével megragasztani őket pillanatragasztóval.
Kicsit féltem, hogy esetleg zavarni fog az, ahol a ragasztó kifolyik a kövek közt, miközben ragasztom, mivel egy fényes réteget képez, de mikor kész lett egyáltalán nem lett feltűnő.